Kahveni Hesapla

Bu sihirbaz kendi reçetenize göre kaç gram kahve gerektiğini ya da kaç çay kaşığı kahve kullanacağınızı bulacaktır.


Bardak - Oran - Kahve

Sizler için her zaman elinizin altında bulundurabileceğiniz bir hesaplama kodu yazdık. Kaybetmemek için bu sayfayı sık kullanılanlara eklemek isteyebilirsiniz.


Hesaplama algoritmasındaki tüm yorum size ait. Örnek oluşturması açısından Mantra'da V60 demlemeleri için uyguladığımız reçeteyi silik rakamlarla programa girdik. Siz de Hesaplamak için bu rakamları değiştirerek kendi değerlerinizi girebilirsiniz.


Bu sihirbaz kendi reçetenize göre kaç gram kahve gerektiğini bulacaktır:

Kahve - Tepeleme Çay Kaşığı

Ayrıca tartı ve ölçü kaşığı kullanmayanlar için çay kaşığı ve tartıyla mutfakta basit bir deney yaptık. Deney sonuçlarıyla aşağıdaki programı yazdık. Çay kaşığını ölçü birimi olarak kullanmamızın sebebi herkesin evinde bulunması ve ölçüyü minimumda tutarak hata payını da minimuma indirmek düşüncesiydi. Örnek oluşturması açısından 240 ml bardaklarımız ile V60 demlemek için tükettiğimiz kahve miktarını silik rakamlarla programa girdik. Siz de hesaplamak için bu rakamları değiştirerek kendi değerlerinizi girebilirsiniz.


Bu sihirbaz size kesin sonuç vermemekle birlikte kaç gram kahvenin yaklaşık kaç gram tepeleme çay kaşığına denk geldiğini bulmanızı sağlar.

#keşfet